BASKI VE NAKIŞ

Logolu iş kıyafetleri


Belirli bir renk kombinasyon undaki iş kıyafetlerinin şirketin imajının altını çizmesi gibi, giyim üzerindeki bir logo da şirketiniz için etkili bir reklamlar sağlar.

Baskı ve nakış başta olmak üzere tüm logo işleme çalışmalarında en ince detaylara kadar hizmet vermekteyiz. İş kıyafetlerinde göğüs, sırt,ense veya bacaklar gibi ürünlerinizi çeşitli yerlerine uygulama yapmaktayız. Firmaların talepleri üzerine kişisel isim uygulamaları da yapılmaktadır.

Akla gelebilecek her renkte ve normal yıkama programlarına dayanıklı bir kalitede nakış ve baskı seçenekleri sunmaktayız.

Nakış;

İpek, yün, keten, metal vb. iplikler kullanılarak çeşitli iğneler ve uygulama biçimleri aracılığıyla keçe, deri, dokuma vb. üzerine yapılan bezemelere denir. Neredeyse tüm iş elbiselerine uygulama yapılmaktadır. Uygulama yapılacak kumaşa ve logonun tasarımına göre nakış uygulaması farklılık göstermektedir. İşlemeli logolar iş kıyafetinin popüler bir unsurudur. Üretimde sadece altın ve gümüş de dahil olmak üzere çok çeşitli renklere sahip güçlü yüksek kaliteli iplikler kullanılmaktadır. Transfer baskıya göre birçok açıdan nakış; daha dayanıklıdır, çoklu yıkama ve kuru temizlemeye mükemmel bir şekilde dayanır. Hiçbir zaman çıkma bozulma yapmaz.

Nakış Çeşitleri;

  • Aplike
  • Çin İğnesi
  • Sarmal

 

Baskı Çeşitlerimiz;

Transfer Baskı

Transfer baskıda grafik bir şablona gerilmiş kumaşın yüzeyine aynalama yaparak sıcaklık yardımıyla aktarılır. İkinci işlem grafiğin boya yardımıyla transfer kağıdına incecik aktarılmasıdır; daha sonra kurutulup pres ısısı yardımıyla ürüne uygulanır. Kullanım amacı ince, detaylı veya renk sayısı fazla olan grafiklerde kusursuz sonuç almaktır.

Serigrafi Baskı

Serigrafi baskıya kumaş baskısı veya özgün baskı adı da verilmektedir. Serigafi baskıda grafik bir şablona gerilmiş ipeğin yüzeyine foto emisyonları yardımıyla aktarılır. Daha sonra bu şablon üzerine boya dökülüp grafik ragle lastiği basıncı ile baskı yapılacak malzemeye transfer edilir. Baskının uzun süre solmadan dayanıklı kalması istenilen yerlerde serigrafi baskı tercih edilir.

 

Folyo Flex Baskı

Folyo Flex baskı grafiğin mevcut bulunan folyolardan ploter makineleri yardımıyla kesim yapılarak daha sonra uygun sıcaklıkta ayarlanmış pres ile ürüne uygulanmasıdır. Ploter makineleri elmas uç ile kesim yapabilen makinelerdir. X, Y, Z düzleminde kesim yapabildiğinden her türlü şekli ve yazıyı kesebilmektedir.

  • Hoş görüntü
  • Sıkı dokunuş
  • Darbelere ve sürtünmelere karşı dayanıklılık
  • Pürüzsüz yüzeylerde kayganlık özelliği

 

Dijital Baskı

Geleneksel ofset baskı tekniğinde kullanılan, film ve klasik anlamdaki kalıp gibi iki vazgeçilmez unsurun ortadan kaldırılmasıyla, herhangi bir fotoğraf, diapozitif, negatif ve basılmış görüntünün, tarayıcılarla yada doğrudan dijital kameralar yoluyla bilgisayara aktarılarak, üzerinde çalışılıp değişiklikler yapılmasına; bilgisayarda metin, grafik, çizim vb. birleştirilerek bir grafik dökümanın bir dijital baskı makinası yardımıyla doğrudan baskı materyaline basılmasına olanak tanıyan bir baskı sistemidir. Çok renkli veya fotoğraf niteliğindeki dizaynlar için kullanılır.

 

Reflektör Baskı

Yüksek görünürlük sağlamak amacı ile reflektör malzemesiniz kumaşa istenilen şekillerde kesilip pres yardımıyla basılma işlemidir.

error: İçerik korunuyor !!